Diagnostyka słuchu u dzieci i niemowląt Kraków

AURISMEDIC

Specjalizujemy się w diagnostyce słuchu

u dzieci i niemowląt

Oferujemy przesiewowe badanie słuchu tzw. Otoemisję akustyczną. Jest to badanie, które wykonuje się u każdego dziecka tuż po urodzeniu. Dziecko wychodząc z mamą ze szpitala otrzymuje specjalną naklejkę z wynikiem badania w książeczce zdrowia. Jeżeli wynik był nieprawidłowy (kontrola) badanie należy powtórzyć. Wówczas powtórne badanie mogą Państwo wykonać w naszej poradni zdrowia.

Jeżeli powtórne badanie przesiewowe daje wynik negatywny diagnostykę należy rozszerzyć o badanie ABR. Jest to kliniczne badanie słuchu pozwalające na wyznaczenie progów słyszenia u dziecka , czyli wyznaczenie poziomu, na jakim dziecko słyszy dźwięki. Polega ono na rejestracji odpowiedzi z kory pnia mózgu pod wpływem bodźców słuchowych.

Badanie ABR u dzieci wykonuje się w śnie fizjologicznym, umieszczamy na głowie dziecka cztery elektrody, a za pomocą specjalnych słuchawek podajemy dźwięki do ucha pacjenta.

W naszej poradni zdrowia badanie to wykonujemy w porze wieczornej 18-24.

Jeżeli Państwa dziecko ma problem z przewlekłymi stanami zapalnymi ucha, przerostem migdałka, alergiami to właściwym badaniem będzie tympanometria. Jest to badanie, które pokazuje nam, w jaki sposób pracuje błona bębenkowa ucha, kosteczki słuchowe, oraz czy występuje tzw. odruch mięśnia strzemiączkowego. Te wszystkie informacje pozwalają na ocenę drogi przewodzeniowej słuchu dziecka. Tympanometria jest też badaniem uzupełniającym przy nieprawidłowym wyniku otoemisji i/ lub ABR w celu wykluczenia problemu przewodzeniowego u pacjenta (np. zatkanego przewodu słuchowego czy stanu zapalnego ucha).

qxio-ios-email Umów się na wizytę
qxio-ios-telephone Zadzwoń 790-232-343

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Możesz zarządzać swoimi preferencjami dotyczącymi wykorzystywania plików cookies. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej.